Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Geleceğin Meslekleri için İstihdam Oluşturma Projesi Meslek Edindirme Kursları Başvuru Formu

“Geleceğin Meslekleri için İstihdam Oluşturma Projesi" kapsamında 7 farklı branştaki meslek edindirme kurslarımız başlıyor. Katılımcıların meslek hayatlarında önemli bir adım atmalarına olanak sağlayacak nitelikte tasarlanan kurslarımız 18 yaş üstü herkesin katılımına açık olmakla birlikte; kadınlar, dezavantajlı bireyler, iş hayatında aktif olarak yer almayanlar önceliklidir. Kurslarımızın başlangıç tarihi Ramazan Bayramı sonrası olarak planlanmaktadır. Kursiyerlerimize, şehir merkezinden kurs merkezine ulaşım desteği sağlanacak ve kurs süresince ikramlar sunulacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR ve KATILIM KOŞULLARI
  1. “Android Mobil Programlama” kursu için; Java programlama bilgisine ve temel programlama kavramlarına hakim; İnternet teknolojileri, Android işletim sistemi ve platformu hakkında genel bilgi sahibi olanlar katılabilirler.
  2. “Blender ile Animasyon” kursu için; Temel 3d Modelleme bilgisi olan; Animasyon temelleri hakkında bilgi sahibi olanlar katılabilirler.
  3. “Siber Güvenlik” kursu için; Tercihen üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu; Dosya yönetimi, işletim sistemi temelleri, ağ kavramları, ağ temelleri konularında bilgi sahibi; Temel güvenlik tehditleri, zararlı yazılımlar konusuna bilgi sahibi olanlar ve genel bilgisayar kullanımı bilgisine sahip olduğunu belgelendirenler katılabilirler.
  4. “Güneş Panelleri ve Fotovoltaik Sistemlerin Kurulum Bakım ve Onarımı” kursu için; Akım, gerilim, direnç gibi temel elektrik kavramları hakkında bilgi sahibi olanlar katılabilirler.
  5. “Dijital Pazarlama” kursu için Popüler sosyal medya platformları kullanan yeteneğine sahip, pazarlama stratejileri ve içerik oluşturmaya ilgisi olanlar katılabilirler ( Bu Eğitim sadece kadın kursiyerlere açıktır)
  6. “Enerji Yöneticiliği” kursu için; mevzuat gereği üniversitelerin mimarlık, mühendislik alanında veya teknik eğitim fakültelerinin makine, elektrik, elektrik-elektronik veya mekatronik bölümlerinde en az lisans düzeyinde eğitim almış olanlar katılabilecektir.
  7. “Drone Pilotluğu” (IHA1 Ticari) kursu için; Adli sicil kaydı, sürücü olur gereksinimlerini karşılayan sağlık raporu fotokopisi ( Aile Hekiminden alınabilir.) talep edilecektir.

Başvuru Formu